גינת גג

כדי לעשות גינה מרשימה בגינות פנטהאוסים צריך לקחת בחשבון את נושא הגובה. ככל שהבניין גבוה יותר כך קר יותר במרפסת בימי החורף. כמו כן גם הרוחות מתחזקות עם העלייה בגובה. לכן בבחירת הצמחים או העצים יש לקחת בחשבון את שני הפרמטרים הללו.

ישנם מספיק צמחים העונים על הדרישות הללו, המובילים שבהם הם  פרי הדר, זית, מורן ועוד.

דבר חשוב ביותר  במרפסות זה לדאוג לניקוז.גם עם יש אדנית בנויה וגם עם שותלים בכדים חייבים לדאוג לניקוז טוב. מומלץ לא להשתמש בתחתיות מכיוון שהמים שנאגרים בתחתית יוצרים בית גידול ליתושים.

בגינות פנטהאוז להתקין מערכת השקייה (עם מדשנת) ולדאוג לניקוז תקין. את הניקוז בכדים עושים ע”י חור מיוחד אליו מחברים מחבר, אותו מחברים לצינור שמוביל עד לפתח הניקוז. כאשר ישנם הרבה כדים מחברים את כל הניקוזים לצינור המוביל לפתח ניקוז. את הצינורות של ההשקייה והניקוז מצמידים לקיר ומסווים עם הצמחייה כדי לשמור שגינת המרפסת תיראה יפה.

מומלץ לשתול במרפסת כ-70% צמחייה רב שנתית  די שלא יהיה צורך להחליף כל עונה ואת השאר למלא בצמחים עונתיים  שמעניקים את הצבעוניות.

אחד החסרונות הבולטים של גגות ומרפסות זה מחסור בצל ולכן כדאי למצוא עצים שנותנים צל -משימה לא פשוטה מכיוון שאי אפשר לתת להם להתפתח הרבה לגובה כדי שלא ייפלו, אבל עדיין אפשר למצוא מענה מתאים לכל מרפסת או גג.

גינת גג
גינת פנטהאוס